אתרים ומסלולים

פרוייקטים של מועצה אזורית מנשה והקהילות

המועצה האזורית מנשה יוזמת פרויקטים שונים הנעשים בשיתוף עם גופים שונים והקהילה, לשימור ערכי טבע נוף, מורשת ופיתוח אתרי טיול ונופש.

פארק נרבתא

הוקם ב2008 כמיזם משותף של מנהלת כביש 6  והמועצה האזורית מנשה  תוך שיתוף תלמידי בתי הספר באזור.

הפארק הוקם בשטח של מחצבה שנסגרה. לפי החוק יש לשקם אותה לטובת תושבי האזור. הפארק כולל אזור של חורש טבעי ונטוע, עם שבילים לטיול ברגל ושבילי אופנים.

הגעה: הכניסה בדרך עפר הפונה מזרחה מכביש 574 דרומית לצומת שער מנשה.

שיקום נחל חביבה

פרויקט שיקום מעלה נחל חדרה שנקרא נחל חביבה. הפרויקט בשיתוף רשות ניקוז שרון. בקטע זה נובעים  מעיינות רבים המזרימים מים שפירים באפיק לאורך כל השנה. לאורך הנחל מתקיימות מערכות אקולוגיות רבות, החל ממוקדי צפרות , החי בתוך המים ובגדותיו ועוד. כיום שוקם קטע הנחל בסמוך למושב שדה יצחק. נבנו בו גבעות , שופרו גדות הנחל, נבנה שביל להולכי רגל , הושבו בעלי חיים למי הנחל.

הגעה: דרך הכניסה לשדה יצחק על כביש 581

פארק ברקן

בגדה הצפונית של הנחל בסמוך לכפר קרע ובסיס הטירונים של גולני. עד ששוקם שימש אזור הפארק כאתר פסולת בלתי חוקי. במסגרת עבודות הפיתוח של הקטע הצפוני של כביש 6 שטח הפארק פונה מאשפה והועברו אליו מיליון וחצי קוב עודפי חציבה מעבודות הבנייה של הקטע הצפוני. פני השטח כוסו באדמה ונשתלה צמחייה א"י המשתלבת עם הנוף בסביבה. השנה החלה במקום פעילות קהילתית עם תלמידי בית ספר הדמוקרטי בכפר קרע.

במקום מערכת שבילים גשר על נחל ברקן  ובעתיד מקום לפיקניק.

הגעה: בכביש המוביל מכפר קרע לרגבים

סיורים ואירועים קרובים

 • קריאה להפרה המונית של החרם על וואדי עארה - שבת 16.12 בגלריה לאומנות אום אל פחם

  קריאתו של שר הביטחון השבוע להחרים את וואדי עארה זיעזעו כל בר-דעת ובר-לבב.
  ערבים ויהודים באזור כולו מצפים לכם, בעלי המצפון האזרחי, שלא תקשיבו לקריאות החרם. מצפה לנו סוף שבוע נעים, אחרי הגשם הראשון התכסה כבר הוואדי במרבד ירוק. החנויות, הגלריות, בתי המסחר ומקומות הבילוי יהיו פתוחים לקבל את המבקרים הרבים בשישי-שבת.
  באתר מרבד ירוק וואדי עארה תוכלו לתאם מסלולים ואתרים עם מורי דרך; סדנאות אמנות ופעילויות מיוחדות; מסעדות ומתוקים; וגם כניסות לגלריות.
  ביום שבת 16.12, החל משעה 10:00, הגלריה לאמנות באום אל פחם תשמש כמקום התכנסות והכוונה למבקרים, ומתנדבי העמותות יסייעו למבקרים.
  בשעה 14:00 תתקיים בגלריה התכנסות לעידוד המבקרים שיבואו.

  לפרטים נוספים

מפת מרבד ירוק - ואדי עארה

צור קשר