סיורים ואירועים

רמדאן ממבט נשי בכפר קרע

להכיר את כפר קרע ולחוות את הרמדאן ביחד עם אמנה כנעאן, מנהלת עמותת נשים בכפר קרע.

סיור בכפר קרע בעקבות התארגנות התושבים לקראת שבירת הצום: קניות אחרונות לקראת סעודת האיפטר: קניית פיתות טריות מהמאפיות, פלאפל ברחוב, המתוקים האופייניים לרמדאן: בסיס הקטאיף שימולא אחר כך בתערובת אגוזים או גבינה והזונקול-חתיכות בצק קטנות המטוגנות בשמן רותח ונעטפות בסירופ מתוק .

ביקור במסגד נידאא אל חאק ומרכז דאר א-סלאם להכרת האסלאם.

הגעה לקראת שבירת הצום לביתה של אמנה, הכנות אחרונות לקראת סעודת האיפטר, קול המואזין המכריז על תפילה המציינת את שבירת הצום וחווית השקט העוטף את כל הכפר.

סעודת האפטאר ממטעמי בישולי נשות עמותת "למענך למודעות", התנסות בהכנת הקטאיף ובזמן שהוא נאפה בתנור שיחה עם אמנה על מקומה של האישה ברמדאן , מנהגי הרמדאן ועוד.

לפרטים נוספים >>

לילות רמדאן באקה אל-גרביה כולל ארוחה

התכנסות במכללת אל קאסימי: סיור במקום, חשיפה קצרה לזרם הצ'ופי שהקים את המכללה, סיור בתצוגת המורשת והממצאים הארכיאולוגים שנמצאו באזור.

סיור רגלי כשעתיים בבקה אל גרביה להיכרות עם האזור והעיר מנקודת מבט גיאוגרפית היסטורית ותרבותית עבר מול והווה. סיור בגרעין הישן של בקה , חומת ההפרדה. הליכה לאורכו של הרחוב הראשי לראות את ההכנות ברחוב לקראת שבירת הצום, בסטות של חמוצים ופלאפל, ריח הפיתות מהמאפיות הכנת בסיס הקטאיף שימולא אחר כך בתערובת אגוזים או גבינה ועוד.

הגעה לקראת שבירת הצום לבית המארחים הכנות אחרונות לקראת סעודת האיפטר, קול המואזין המכריז על תפילה המציינת את שבירת הצום וחווית השקט העוטף את כל הכפר.

סעודת האיפטאר ביחד עם בני הבית, התנסות בהכנת הקטאיף ובזמן שהוא נאפה בתנור ושיחה משותפת עם המשפחה המארחת.

לפרטים נוספים >>

לילות רמדאן אום אל פחם

ביקור במסגד, ההכנות לקראת שבירת הצום בשכונת שאע'ור. נצטרף לתושבים היוצאים לקניות לקראת סעודת האפטאר. בסטות של חמוצים, מיצים, פלאפל, קובה, ריח הפיתות מהטאבון, בסיס הקטאיף שימולא אחר כך בתערובת אגוזים או גבינה ועוד.

תצפית מרהיבה בעת שקיעה מפסגת אסכנדר שבשכונה העליונה של אום אל פחם. חוויה עוצמתית של רגע שבירת הצום והשקט המוחלט הפרוש על העיר ברגעי הארוחה.

סעודת אפטאר חגיגית בבית פרטי – הזדמנות לחוות טעמים של מטבח ערבי מסורתי מעוצב תחת ידי מנאל – שפית בוגרת תדמור.

לאחר הארוחה סיור לילי רגלי בסמטאות העיר שהתמלאו בתושבים היוצאים לתפילת אל – תראויח הייחודית ללילות הרמדאן, ביקורי קרובים, קניות , ישיבה בבתי קפה והליכה ברחובות. לקינוח, הכרות עם סוגי המאפים הייחודים לחג בקונדיטוריה מקומית ואפשרות קנייה למעוניינים.

לפרטים נוספים >>

מפת מרבד ירוק - ואדי עארה

צור קשר